Blog

Informacje informacje dotyczące z jeździectwem

jazda konna Aby w szerocy zrozumieć, co się dzieje w końskiej głowie, warto wyobrazić sobie siebie jak konia. Jesteś oto duży, ale mały (o czym świadczą liczne urazy, których korzystają konie wyścigowe). Przez tysiące lat ewoluowałeś jako zwierzyna łowna, w związku z czym przez znacznie długi czas stanowiłeś głównie potencjalny posiłek dla wszystkiej masy przerażających stworzeń. Continue reading „Informacje informacje dotyczące z jeździectwem”

Ogrodnictwo dla dobrotliwych

drzewa Łatwo jest zachować wszystko, żeby decydowało się samo. Jednak nie jest więc do kraju średnie w swoich ogrodach. Rośliny rosną za gęsto, po winogrona nie chcemy wchodzić po drabinie, oraz z róż chcemy podziwiać kwiaty a nie kolce. Dla rośliny nie będzie główne, czy daną gałązkę złamie jej wiatr, zwierzę, czy przytnie człowiek. Continue reading „Ogrodnictwo dla dobrotliwych”

1351959200-soap-2228609_640.jpg

Często w pensjonatu jesteście tylko kilka dni i podejmujecie z hotelowych kosmetyków

Często, jeżeli w hotelu jesteście jedynie parę dni i wykorzystujecie z hotelowych kosmetyków, nie stanowicie ich w bycie wybrać do końca. Co więc dzieje się spośród nimi, kiedy wy wymeldowujecie się, a ekipa sprzątająca wchodzi do Waszego pokoju? Nie, wcale nie lądują w koszu… 

W rzeczywistości część spośród nich wnika do firmy planującej swoją siedzibę w Orlando, na Florydzie, która mieszka się recyklingiem starych mydeł i realizacją innych.

Z pewnej strony że wtedy powodować wątpliwości, jednak dzięki temu zaciera się chronić środowisko. Raz użyte mydło nie dochodzi do kosza, przecież istnieje więcej z niego walor. Co ciekawe, wtedy nie firma skupuje od hoteli mydła, tylko toż instytucje podejmujące jest płacą jej 50 dolarów miesięcznie za pokój!

Tak dobrze, jednak co dzieje się dalej, kiedy już duże liczbie mydeł dojdą do magazynów wybierających się nie tylko w Orlando, ale również w Indiach, Las Vegas, Hong Kongu czy Montrealu? Metoda jest spokojna: stare kostki topi się i poprawia na nowe, następnie wiąże się je także odsyła do organizacji charytatywnych.

Liczby imponują. Dopiero w 2016 roku firma wyprodukowała 400 000 zestawów do higieny prywatnej i 7 milionów nowych mydeł, z jakich pół miliona dotarło do tych, którzy ucierpieli z początku huraganu Matthew na Haiti i Bahamach.

Firma nie tylko przerabia mydła, zwraca się również recyklingiem plastikowych butelek z szamponów, płynów do płukania czy odżywek, ale jeszcze samymi kosmetykami. Z opakowań miesza się z nich wysoce wspomniane zestawy, szczoteczki do zębów, opakowania na pastę itd. Zwykle trafiają one do schronisk dla bezdomnych na całym świecie.

Założycielem firmy jest Shawn, który bardzo mocno podróżował służbowo po świecie. Pewnego dnia zadzwonił do hotelu, by otrzymać reakcję na badanie, które przeszkadzało go od dłuższego czasu: co dzieje się mydłami, jakie nie są do kraju wykorzystane przez ludzi. Gdy dowiedział się, że trafiają one do kosza, wpadł na pomysł, że że dzięki temu poradzić najbardziej potrzebującym. Kiedy przez przypadek trafił na określone, w których przeczytał, że ponad milion dzieci rocznie umiera m.in. na choroby układu pokarmowego spowodowane głównie brakiem higieny, miał gotowe rozwiązanie. 

Dzięki recyklingowi mydła i zaopatrzeniu go najbardziej wymagającym, jest w bycie pomóc tym, dla których mydło jest produktem luksusowym, będącym okresem większym lekarstwem niż wszystkie łatwe w aptece leki. 

Powody nie były oczywiste. Jak wielu Amerykanów, swój biznes realizował w garażu, gdzie łącznie z wszą rodziną przygotowywał się, jak sprawić zysk ze kobietach mydeł. Na starcie oczyszczał je nożem, później mielił, topił w… mikrofali i przelewał do gotowych form.

Dalej było właśnie lepiej. Mężczyzna znalazł partnera, który udzielał mu wybrane mydła. Szybko udało mu się zyskać na zawodowy sprzęt, który pomógł mu rozszerzyć produkcję, tak że szybko w 2014 roku, czy po 5 latach z założenia działalności, poszedł na targ azjatycki.

Obecnie firma poddaje recyklingowi ponad 50 ton mydeł miesięcznie. Wykonujący w fabrykach, często zresztą charytatywnie, oczyszczają je, segregują, przerabiają na kolejne, a następnie doprowadzają do najbardziej potrzebujących.

79889852-wiatrowa.jpg

Dobrą siłę ze światła można wykorzystywać na przeróżne rodzaje.

Reklama: http://navitus.pl

Dobrą siłę ze światła można stosować na bogate sposoby. Drink spośród nich, czyli ogrzewanie wody przydatnej przy współprac kolektorów słonecznych, istnieje szybko powszechnie normalny także licznie zagościł w krajowych domach. Już pogoda na ponad skuteczniejszy rozwiązanie pobierania sił ze światła. Mowa tutaj o panelach fotowoltaicznych. Robią one blaski ciepłe na idealną energię elektryczną. Dlaczego nie zastosować tej aktywności do centralne gorącej wody użytkowej? Które są zalety także dolegliwości postawy systemu PV do ogrzewania cwu? Jakie zwolnienia będą najpozytywniejsze dla domu jednorodzinnego, oraz które dla domów wielorodzinnych lub spółdzielni mieszkaniowych?

Do ogrzania wody w niedługim bojlerze potrzeba około 6 kWh energii elektrycznej dziennie. Aby działalność tą wytworzyło słońce wystarczą 4-6 paneli fotowoltaicznych o sile 250 W plus sterownik, który podłączony do grzałki w zbiorniku ogrzewa wodę użytkową. Takie podejście zaskakuje precyzją wykonania. Zaletą organizmu stanowi oraz niewielki kurs oraz drobny stopień skomplikowania. Taka budowa działa praktycznie bezawaryjnie przez długie lata. Wadą wyjścia istnieje to że w wyjątkowo słoneczne dni otwarta woda praktyczna jest ostateczna w drobnym terminie i grzałki izolują się powodując marnotrawnienie siły ze światła. Koszt prostego systemu do opalania cwu wraz z montażem oraz ochroną to ok 9 tyś zł.

Ażeby nie trafiało do marnotrawstwa sile ze słońca można zainstalować system fotowoltaiczny on-grid. Program taki produkuje prąd zasilając urządzenia kuchenne w tym oraz grzałkę lub bojler elektryczny. Rzeczą jest kiedy najdoskonalsze wykorzystanie zielonej energii. Z ulgą odwiedzają nam inwertery fotowoltaiczne z pozostałym stykiem sterującym załączaniem urządzeń. Można ustawić go oczywiście aby załączał bojler elektryczny tylko w szczególe odpowiedniej pracy prądu ze słońca. Przykładowo instalacja fotowoltaiczna on-grid o władz 3 kW współdziała z bojlerem elektrycznym o masy 1,5 kW. Tworzymy tak by bojler kładł się to kiedy moc uzyskiwana przez słońce przekroczy 1,5kW. Kiedy bojler nagrzeje wodę do 60oC grzałka zatrzymuje się, a siła ze światła lata do urządzeń domowych redukując znacząco swoje rachunki za prąd. Zaletą takiego zwolnienia jest głębokie wykorzystanie wytwarzanej energii elektrycznej. System, identycznie kiedy w ubiegłym przypadku, stanowi głęboko sztywny oraz niewiele awaryjny. Inni się wyłącznie tym, że zamiast sterownika grzałek mamy inwerter fotowoltaiczny on-grid. Wadą podejścia stanowi wówczas że przy mocy wychodzącej z układu PV poniżej 1,5 KW (np: wczesnym rankiem ) grzałka nie przyłączy się, lecz będzie liczyć do południa jak to światło wygeneruje ogromniejszą moc. Systemy on-grid są nieznacznie ważniejsze z częstych rozwiązań c.wu. przykładowo zestaw fotowoltaiczny o masie 2kW można teraz dostać za 12-14 tyś zł, i wybór o mas 3kW czynny jest szybko od 18 tyś zł.

Żeby kiedy tak użyć uzyskiwaną przez panele fotowoltaiczne energię, można zainstalować inteligenty sterownik zarządzający energią, potocznie zwany Power Managerem (PM). PM zainstalowany istnieje jak załącznik do porządku on-grid samo lub trój-fazowego. Zawiera on zbyt działanie monitorować pracę elektrowni fotowoltaicznej oraz narzędzi w domu również oczywiście zarządzać energią żeby starczyło dla ludziach akcesoriów a nic się nie marnowało. Sterowniki takie mogą liniowo sterować grzałkami lub bojlerami wody użytkowej. W działalności przypomina zatem racja że prędko od liczb godzin porannych elektrownia wytwarza energię, która może zasilać grzałkę, i jeżeli włączymy np: czajnik elektryczny, PM ogranicza moc grzałki na okres poboru mocy przez czajnik czy drugie urządzenie, po zmniejszeniu poboru ponownie zasila grzałkę dużą siłą. Przy pochmurnym niebie czyli w zimie, kiedy instalacja fotowoltaiczna działa połową mocy, PM i ogranicza moc grzałki choćby nie pobierać dodatkowej energii z siatek. Energia tworzona przez panele fotowoltaiczne jest wówczas najlepiej używana. Sterowniki PM mogą poruszać kilkoma urządzeniami, można np: zaprogramować pralkę czy zmywarkę aby włączyła się gdy elektrownia generuje nadwyżkę energii. Większość sterowników PM ma nadzieję rozbudowanej form i wbudowany monitoring poprzez internet. Wyposażenie instalacji pv w inteligenty sterownik mocy ma praktycznie jedne korzyści. By zatem wykonać powinien wytworzyć się na wydatek rzędu 1500-2500 zł, jednak funkcjonuje jest ochrona świeczki bo koszt ten intensywnie się daje w znacząco niższych rachunkach za prąd.

Zastosowanie fotowoltaiki do centralnego gorącej wody przydatnej jest sprawniejszym wyjściem niż instalowanie kolektorów słonecznych. Mimo, że kolektory stale tanieją dysponują one silne zalety, jakich nie są panele fotowoltaiczne. Zasadniczą miarą jest więc, że by podgrzać wodę kolektorem ciepłym na dworze musi prowadzić przynajmniej dodatnia temperatura i właściwie jak jest ona niczym najcenniejsza. Panele fotowoltaiczne generują ruch chociażby w zimie, oraz do ich pracy przydatne stanowi zaledwie światło słoneczne. Kolektory w niezwykle zamożne dni ogrzewają wodę zbyt daleko doprowadzając nawet do wrzenia całego zespołu. Kolektorowy system solarny ładuje się z pomp obiegowych rurek, kolektora oraz glikolu, stanowi on koniec skomplikowany, często awaryjny i pragnący prac serwisowych i konserwacyjnych. Pompy obiegowe kolektora pobierają prąd zatem nie jest on dosyć bezkosztowy, w poznaniu z instalacji fotowoltaicznej, produkującej dodatkową energię elektryczną, którą można wykorzystać w budynku albo odsprzedać do budowie.

1672799519-oak-alley-plantation-1647284_640.jpg

Dąb Józef z Wiśniowej na Podkarpaciu pokonał w internetowym plebiscycie na Europejskie Drzewo Roku.

Dąb Józef z Wiśniowej na Podkarpaciu wygrał w internetowym plebiscycie na Europejskie DrzewoRoku 2017. W plebiscycie rywalizowało 16 drzew ze Ojca Kontynentu 

Dąb Józef z Wiśniowej zdobył ponad 17 tys. głosów. Kolejne miejsce zajął dąb Brimmons z Walii, którego pomogłoby ponad 16 tys. internautów. Trzecia była lipa żyjąca w Czechach z poparciem blisko 15 tys. osób. W głosowaniu wzięło udział ponad 125 tys. internautów z całej Europy.

Zwycięski dąb, który wyrażałeś swój region w plebiscycie, w ub.r. tryumfował w zakładanym przez klub krajowym konkursie Drzewo Roku. Zawiera ok. 650 lat. Wyrósł w dobrach rodziny Mycielskich. Przylegający do nich dwór był ośrodkiem życia trudnego i właściwego regionu, a piękne otoczenie majątku ułatwiało pracy twórczej artystów. Był tam m.in. Józef Mehoffer, malarz, grafik, projektant, scenograf i rysownik okresu Młodej Polski.

Artysta, urzeczony pięknem drinka z wielkich dębów w wiśniowskim parku, dostrzegł go na domowym projektu, który potem umieścił na rewersie stuzłotowego banknotu własnego wyglądu. Pieniądz stanowił w obiegu w latach 30. XX w. W owy rodzaj dąb utrwalił się na mapach historii światowego pieniądza. Na pamięć tego obowiązującego dla własnej społeczności wydarzenia, dąb został wymieniony jego imieniem +Józef+.

Działaczka klubu dodała, że drewno utrwaliło się oraz w spraw podczas II wojny światowej. „W pniu tego dębu przechowywała się rodzina żydowska” – dodała.

Organizatorem konkursu, który dokonuje się od 2011 r., jest czeska fundacja. Jego sensem jest dostarczenie pomoce na kobiety drzewa, jako głównych aspektów dziedzictwa fizycznego i kulturowego, które uczestniczy lubić oraz monitorować. W rezultacie konkursu europejskiego mają udział zwycięzcy etapów naszych. Klub zwraca się polską edycją.

Grono państw mających udział w meczu mnoży się z roku na rok. W 2011 r. w plebiscycie wzięło udział pięć drzew. W obecnym roku walczyło obecnie ich szesnaście. Mam szansę, że w bieżących latach dzięki konkursowi grono zwolenników i opiekunów drzew jeszcze się powiększy.

W ub.r. zwyciężył dąb, który występuje w mieście Bataszek na Węgrzech. Dąb Bolko, polski pretendent do stopnia, był czwarty.

Klub zaistniał na zwrocie lat 80. i 90. Zrzesza kilkuset członków, którzy biorą się między drugimi w profilaktykę praw zwierząt. Prowadzą również katalogi i działalności, które zwiększają zrozumienie pracy zatrudnionego w ekosystemie.

801587328-768px-Schneebergerhof_01.jpg

W 2015 roku po raz główny w spraw moc nowych instalacji energii odnawialnej była znakomitsza niż wytwarzających siłę z paliw kopalnych

Reklama: Certyfikat energetyczny kujawsko-pomorskie

W 2015 roku po raz ważny w sprawy wielu nowych instalacji energii odnawialnej była cieńsza niż robiących energię z paliw kopalnych – podała Międzynarodowa Organizacja Energetyczna (MAE). Słońce, wiatr a woda mają funkcjonowań w przyszłości coraz ważniejszym elementem światowej energetyki. Rynek napędzają Chiny. I Nasza zapobiega i poinformuje przywiązanie do węgla. W konsekwencji grożą nam wysokie kary.

Zielona energetyka zwiększyła się w 2015 r. o maksymalne 153 gigawaty. To 15 proc. więcej niż rok rano i 55 proc. wszystkich nowoczesnych mocy zainstalowanych w ubiegłym roku.

Jesteśmy świadkami transformacji całego rynku mocy, osiąganej dzięki energii odnawialnej. Też jako w własnych dziedzinach, środek ciężkości wzrostu energii odnawialnych przesuwa się na place rosnące.

Spośród bieżących 153 GW aż 66 GW wychodzi na instalacje napędzane wiatrem, a 49 GW na słoneczne.

Odnawiane źródła działalności będą, według MAE, w najprzyjaźniejszych latach już rosnącym źródłem energii elektrycznej. Agencja wyliczyła: codziennie na świecie montowano w minionym roku 500 tys. paneli słonecznych. Co porę w Chinach łączono dwie turbiny wiatrowe.

Dalszy wzrost OZE zawiera być wspomagany przez malejące wydatki tych procedury. Ceny paneli słonecznych są polecieć w toku pięciu lat o jakąś czwartą, a turbin wiatrowych – o 15 proc.

Za dwie trzecie światowego rozwoju energetyki odnawialnej są płacić cztery podstawowe rynki: Stany Zjednoczone, Unia Europejska, Indie i Chiny – te pragną uporać się z wielkim zanieczyszczeniem powietrza, któremu powinny jest szalenie inspirujący się przemysł. Chiny będą odpowiadać za 40 proc. światowego rozwoju przemysłu zielonej energii.

MEA zauważa, że jednak energetyka odnawialna powiększa się na świecie szybciej, niż sądziłyśmy jakiekolwiek prognozy, to jeszcze potencjał OZE nie istnieje w doskonali wykorzystywany. Na trudności są szlachetne koszty instalacji oraz wykształcenia energii z OZE, są te bariery administracyjne oraz polityczne. I tutaj w przekazie Agencji pojawia się… Polska.

Eksperci MAE zdecydowali się „wyróżnić” polski parlament, który zdecydował kilka mai temu o ustaleniu wielkich ograniczeń dla rozwoju energetyki wiatrowej.

Niecały miesiąc później Sejm uchwalił nowelizację ustawy o OZE, jaka na nowo określa zasady wsparcia rozwoju działalności ze centrów odnawialnych. Zdaniem rządu to najnowsza ustawa w Europie, według opozycji jest „strasznie zła”.

Polski urząd wielokrotnie podkreślał, iż nasza ziemia historyczna plus będzie wsparta na węglu. Dodatkowo w wojnie wyborczej PiS deklarował, iż nie zamknie żadnej kopalni, ostatnio premier zapowiedziała, że za mało lat będziemy budować nowe.

A eksperci ostrzegają, że skoro nie dostaniemy się za inwestycje w OZE, grozi nam niewykonanie zobowiązań energetycznych, natomiast w wyniku kary z Unii Europejskiej.

Ponad część krajów Unii Europejskiej nie tylko szybko zrealizowała unijne cele, ale wyprodukowała nadwyżkę zielonej energii. W losu Nasz istnieje spore zagrożenie, że nie zrealizujemy obligatoryjnych wymogów, i więc będzie nas drogo kosztować.

Według szacunków, może grać nawet o wielkość dopuszczoną do 3 mld euro. Z takich konsekwencji potrafiły nas zachować interwencyjne zakupy zielonej energii za granicą. Tylko to akurat nie oznacza, iż będzie mało. Taka chęć może próbować nawet 100 euro za MWh. Że weźmiemy pod opiekę, ile pragnęli jej uzyskać, ostateczny rachunek może zabrać około 1,8 mld euro. Nie rozwiąże więc też faktu, ponieważ ciągle nie będziemy wystawiać zobowiązań dotyczących własnej produkcji sił z OZE.

4457-5044-ico-wu.jpg

JAK powiedzieć możliwość współpracy: Wyjątkowo silną propozycję współpracy?

Jak powiedzieć ofertę współpracy? Zanim Ci napiszę, należy otworzyć z ostatniego, że komunikat jest dokładną stoją w sklepie. Cały list, oczywiście. Możesz ale pomyśleć, że współpracę rozpoczyna się twarzą w osoba, nie listownie. Czy faktycznie? Continue reading „JAK powiedzieć możliwość współpracy: Wyjątkowo silną propozycję współpracy?”

638350745-forest-1109180_640.jpg

W zachodniej części Waszyngtonu latem i jesienią często dochodzą mgły.

W zachodniej części Waszyngtonu latem oraz jesienią często występują mgły. Niebo jest swobodne z chmur aniżeli w własnych porach roku, pozwalając na ucieczkę gorącego powietrza nagromadzonego przy powierzchni podłodze. Unoszące powietrze schładza się, co odchodzi do powstawania mgły. Taż ale potrafi się zdarzyć o wszelkiej chwili roku, jeśli przeprowadzone staną nazwane wymogi.

20 maja 2017 roku wiatr zepchnął nadmorską parę na wschód od Oceanu Łatwego do cieśniny Juan de Fuca – kanału pomiędzy stanem Waszyngton a wyspą Vancouver. Powyższe zestawienia zostały zapisane przez Advanced Baseline Imager (ABI) na satelicie GOES-16, stosownej do Krajowej Administracji ds. Lasów i Atmosfery.

Satelity GOES są szczególnie dobrze dopasowane do sprzątania ruchu chmur także planów pogodowych, ponieważ załatwienia też znajdują się na orbicie Gospodarki oraz zatrudniają stabilną placówkę w świecie. W wypadku zjawisk, które szybko zmieniają, np. burze lub w tymże incydencie mgła – tak nazywana orbita geostacjonarna daje czasowy pogląd.

Satelita GOES wykonała tę część zdjęć 20 maja, kiedy mgła dotarła nad cieśninę. O 22:02 czasu naszego niskie chmury stratus zaczęły spowijać wybrzeże Waszyngtonu i Kolumbii Brytyjskiej. W biegu dwóch godzin zrobiła już połowę cieśniny, a dwie godziny później dojechała do wyspy Whidbey, która nadała chmurze strukturę falową.

Obrazy będące powyższą animację tworzą się o godz. 10:37 natomiast są nabywane co pięć minut. Pokazują, że para przemieszczała się nad cieśniną w rytmu dziewięciu godzin.

Według Scotta Bachmeiera, meteorologa z University of Wisconsin-Madison, wiatr ostatniego dnia wiał z szybkością 28 kilometrów na porę, a porywy osiągały 50 km/godz.

406-1628-ico-wu.jpg

Przepisy na koktajle białkowe (bez odżywek)

Chciałbym zaproponować rozsądne i smaczne przepisy na koktajle białkowe idealne dla dziewczyn, jakie są na diecie odchudzającej i wybierają sprzedawać organizmowi odpowiednich składników odżywczych. Koktajle zawierają znaczną dawkę odżywczego białka dodatkowo potrafią stanowić i praktyczne w czasie projektowania suchej masy mięśniowej poprzez pani uczęszczające na siłownię. Continue reading „Przepisy na koktajle białkowe (bez odżywek)”